ashwagandha - Projekt Zdrowie
Projekt Zdrowie Nowy Targ
Umów się na wizytę

ashwagandha

Jest to egzotyczna roślina, która naturalnie występuje przede wszystkim na obszarze Afryki, Indii oraz południowych części Azji i Europy. Wykorzystywane w suplementach diety ekstrakty z korzeni, owoców lub liści stanowią cenne źródło wielu wartościowych składników aktywnych.

Żeńszeń indyjski (ashwagandha) jest adaptogenem, czyli substancją, która ułatwia przystosowanie organizmu do niekorzystnych warunków środowiskowych. Adaptogen to substancja pochodzenie naturalnego, która jest bezpieczna i wykazuje działanie tonujące i normalizujące na procesy fizjologiczne organizmu.

 

Pozytywne działanie na organizm:

Wykazano, że po spożyciu ashwagandhy obniża się poziom cholesterolu całkowitego, “złego” cholesterolu LDL oraz trójglicerydów. Zwiększa się natomiast przy tym poziom “dobrego” cholesterolu HDL. Warto zwrócić uwagę na to, że efekt ten występuje zarówno u osób, które mają wysoki, jak i umiarkowany poziom cholesterolu całkowitego. Ashwagandha poprawia funkcjonowanie układu rozrodczego i zwiększa libido zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W przypadku mężczyzn zmniejsza problemy z erekcją, poprawia jakość nasienia (zwiększa liczbę plemników i ich ruchliwość) oraz poziom testosteronu, przez co może być dobrą alternatywą dla mężczyzn w leczeniu niepłodności.

Poszukując wartościowego źródła ekstraktu z ashwagandhy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Na rynku istnieje duża liczba preparatów, ale tylko część z nich posiada odpowiednie cechy, które zagwarantują efektywne wsparcie dla diety. Są to:

W Polsce najczęściej możemy się spotkać z Ashwagandhą pod trzema postaciami:

 

Komu
pomagamy

Nasi partnerzy